Znasz li ten kraj

Czas na chwilę przestać interesować się polską polityką. Doszłam do budującego wniosku, że szkoda czasu i sił na tę obrzydliwość. Bagno bez dna, jak ze strasznej baśni. Pan Premier, Mały Chłopczyk, który zawsze musi wygrywać, choć grać nie umie. Pan Prezydent, Dziadek Mentor, który robi dziecinne błędy, ortograficzne i nie tylko. Ale niech nie będzie mylącą ta infantylność, bo prawdziwy „bul” przeszywa duszę, gdy obcuje się z jego osobą poprzez media.

Swój udział w bagnie ma też rzesza dziennikarzy oraz blogerów wspierających obecną władzę, mimo oczywistych błędów i zaniedbań w wykonaniu owej. Do tego parunastu pisarzy, reżyserów, biskupów, byłych polityków i innych mniej czy bardziej znanych osób. Exemplum: ex-prezydent Lech Wałęsa, w udzielonym dziś wieczorem wywiadzie telewizyjnym, wysuwa tezę, iż wszyscy ci Niezadowoleni, to ci którzy się „nie załapali” i teraz nic nie mają, bo załapali się „szybsi i mądrzejsi”.

Aby obraz był pełen trzeba zauważyć bagienko w SLD oraz elementy bagienne w PiS-ie i PJN.

Rząd, który nie-rządem stoi. Prezydent, który kocha swoje żyrandole, pałacyki i nową limuzynę co dwa miesiące. Ważniejsze rzeczy może załatwi za nas Unia Europejska. Czasem załatwi, czasem nas załatwi. Obecnie zażądała tak wysokiego ograniczenia emisji gazów, że pół miliona Polaków może stracić pracę.

[Autorka nie opowiada się za żadną opcją polityczną.]

Fiodor A. Wasiliew - "Odwilż" (1871)

Fiodor A. Wasiliew – „Odwilż” (1871)

Reklamy

6 thoughts on “Znasz li ten kraj

 1. Moon Autor wpisu

  Waldemar Łysiak o Wałęsie (mały fragment):

  „W internecie krąży o Lechu Wałęsie nader celne szyderstwo: Miał być Człowiek z Żelaza, a wyszedł Człowiek – Żenada. Krąży po polsku – tylko dla rodaków. Świat dalej go kocha. Cretino vel kabotyn z Gdańska stanowi dziś największą (właściwie jedyną) międzynarodową legendę polską – jest wszechświatowo znanym gigantem, żywym pomnikiem, wcieleniem Robin Hooda, Wilhelma Tella i Spartakusa razem wziętych (Chodakiewicz, 2008: Zagraniczna legenda Wałęsy jest w zasadzie nie do ruszenia. Obrosła mitem i wykatapultowała elektryka ze stoczni na poziom światowej super gwiazdy).”

  http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=1603

  Polubienie

  Odpowiedz
 2. baria

  Zaglądam tu czasem i zachwycam się pejzażami jakie zamieszczasz, mogę na nie patrzeć bardzo dłuuugo.
  A od polityki nie da się uciec, też sobie co rusz to obiecuję, nieskutecznie.
  Czy mogę czasem zacytować Twoje wpisy z podaniem źródła oczywiście ?

  Polubienie

  Odpowiedz
 3. Moon Autor wpisu

  Malarstwo było moją pasją dawno temu. Realizowaną poprzez oglądanie reprodukcji w albumach, gazetach, czasem też przez czytanie o sztuce. Po latach wracam do tego, planuję stworzyć na blogu strony poświęcone malarstwu.

  Nie da się uciec, choć by się chciało, bo szkodzi już nawet zdrowiu.

  Oczywiście, możesz zacytować.

  Polubienie

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s