Za późno

„Bronisław Komorowski powinien przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. Z wzajemnością. Z kolei Jarosław Kaczyński powinien przeprosić Donalda Tuska, a Donald Tusk – …Jarosława Kaczyńskiego. Socjolog, prof. Jadwiga Staniszkis wezwała polityków w „Kropce nad i” do wzajemnego uznania win i wybaczenia.”

Źródło

Za późno.

Solaris

"Solaris with its two suns" by Dominique Signoret

Reklamy

6 thoughts on “Za późno

 1. faithpro

  ….A jak już się Wszyscy przeproszą i na krótko przed nadejściem momentu tej błogości /znanego tym którzy mają lub mieli w życiu partnera../ , na krótko przed tym p. Prezes powie że akurat znowu żartował i „oczywista oczywistość”…to całe przepraszanie też jest winą Tuska i ruskich oraz że tym razem większość przepraszających…oprócz Jednego…ma krew na rękach….

  Lubię to

  Odpowiedz
 2. mmo

  Kto by uwierzył w ich „przeprosiny”.
  Mamy strasznie zakłamanych polityków, dla których sprawą priorytetową jest „ustawienie się w życiu” a sprawy Polski są na odległym planie.

  Lubię to

  Odpowiedz
 3. veroniso

  Nie wiem czy to jest za późno??? Cała ta farsa przebaczeniowa i nawoływanie do nieagresji słownej, wywołuje we mnie taki obrazek; Nad leżącym, skopanym człowiekiem stoi twardziel z wyciągniętą ręką, który kobicował przed chwilą kopiącym. I mówi – wstawj frajerze, nie widzisz że wyciągam do ciebie rękę. Winnych oceni historia. Cały dramat polega na tym, że znowu zło krzyczy najgłośniej, wciągając tłumy w swoje rozgrywki. Moim zdaniem wszystko zaczęło się kiedy bohater narodowy, publicznie w TV życzył jednemu z Braci zawału serca. I dalej poszło jak po maśle. Zastanawiam się co Ci ludzie widzą, patrząc się na swoje odbicie w lustrze, jak zasypiają??? Dlaczego tłumy nie wiedzą, że człowiek z ukrytą zabrudzoną przeszłością, atakuje tych którzy o tym wiedzą. To jest wprost książkowy opis psychologiczny agresji. „Zło nie jest tam, gdzie jest źle, ale tam gdzie się zło popiera.” (z K.Capek, który pisał tak o biedzie)
  Próbuję cieszyć się jesienią i życzę Ci tej najpiękniejszej jej strony.

  Lubię to

  Odpowiedz
 4. Moon

  Dobra metafora na początku.

  Gburowaty prezydent ogłasza w telewizyjnym wywiadzie „Przepraszam”. Tylko kogo i za co? Tu jakieś bezsensowne bełkoty. To nie są właściwe maniery.

  Bardzo trafny ten cytat z Capka.

  Pozdrawiam i dziękuję. Nawzajem. Ja też może zacznę próbować cieszyć się jesienią.

  Lubię to

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s