Niestosowność

Gen. Jaruzelski powiedział:

„Nieobecność Jarosława Kaczyńskiego na zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego to przykry i godny ubolewania fakt. Lider PiS zachował się niestosownie.”
źródło

Pan, panie generale, też popełnił kiedyś niestosowność. Pewnego zimowego dnia, prawie 30 lat temu. Nie było Teleranka. Nie było wielu innych rzeczy. Była za to zabawa w terror. Bawił się Pan i Pana junta. Inni umierali. Podobno zabawa motywowana była troską o dobro Polski. Należało w takim razie opracować plan bezpieczniejszego terroru.

Tamto pana niestosowne zachowanie pociągnęło za sobą cały szereg niestosowności. Przedwczoraj też miała miejsce ogromna niestosowność. Na prezydenta kraju zaprzysiężono człowieka wplątanego w liczne afery. Ostatnio walczył z krzyżem. Ale kto z krzyżem wojuje, ten o krzyż się potknie.

W III RP niestosowność goniła niestosowność. W konsekwencji ludziom wypaczyło się wyobrażenie o przyzwoitości. Nie było już dobra i zła. Dziś, po latach gazetowego teatrzyku w wykonaniu pana przyjaciół, większość obywateli nie odczuwa głębokiego dysonansu obecnej sytuacji. Sytuacji, w której przywódca wojskowego puczu popiera kandydata na prezydenta wolnego, demokratycznego kraju, i poparcie to zostaje przyjęte.

Józef Chełmoński - Krzyż w Zadymce

Józef Chełmoński – Krzyż w zadymce

Reklamy

8 thoughts on “Niestosowność

 1. astromaria

  Nie było też programu „60 minut na godzinę”, czyli nie było radosnego śmiechu. Zamiast śmiechu był strach, bo wszystkie radioodbiorniki i telewizory nie działały i nikt nie wiedział, co się stało. A to, co dzieje się dziś do złudzenia przypomina to, co działo się wtedy, za czasów najcięższej komuny: skłócanie ze sobą obywateli tego samego kraju i wredne, obrzydliwe kłamstwa od rana do nocy w mediach, które są równie wolne i równie prawdomówne, jak przed stanem wojennym. Nie tylko ja widzę, że nadciąga nowy, o wiele bardziej radykalny i bezwzględny komunizm. Czasy sowieckie to było preludium lub próba generalna przed wejściem do Nowego Świata, który klecą elity, do których należy nasz wspaniały i tak cudownie uśmiechnięty prezydent. Długi, które zaciągnął komunista Gierek to mały pryszcz w porównaniu z tym co dziś jesteśmy winni Bankowi Światowemu. Już niedługo dla wszystkich stanie się jasne, w jakie g… wpakowały nas obecne władze.

  Lubię to

  Odpowiedz
 2. Pingback: Tweets that mention Niestosowność « Kratery -- Topsy.com

 3. Moon Autor wpisu

  Nie pamiętam już wszystkiego, ale pamiętam, że bałam się na początku stanu wojennego. Słuchałam czasem Radia Wolna Europa, i innych zachodnich rozgłośni, i nikt by sobie nie wyobraził, że jak obalą komunę, będzie taki bałagan. Bałagan trwa do dziś. Donosiciele i zbrodniarze mają się dobrze.

  NWO już mamy od jakiegoś czasu. Będzie jeszcze silniejszy. Bank Światowy, WTO, itd.

  Między innymi, Palikot i Baczyński, naczelny „Polityki”, są członkami Trilateral Commission. Poza tym inni znani Polacy.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Baczy%C5%84ski
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Palikot

  Ogólny globalistyczny śmietnik, do którego chcą wszystkich zapędzić. Niewielu polityków ma coś własnego do powiedzenia.

  Lubię to

  Odpowiedz
 4. Duke Nukem

  Gdy pamiętnego 13-go uświadomiłem sobie co się dzieje, pomyślałem sobie: „ten system upada… każdy system wewnętrznie sprzeczny upada” . No i padł ale nie do końca. Teraz widzę że zmienił on tylko nazwę.

  Ale tego teleranka to im nie daruję 😉

  Lubię to

  Odpowiedz
 5. veroniso

  Przeczytałam dokładnie wszystkie pytania do „prezydenta”- już. Ręce opadają, głowa pęka, serce boli iiiiii nic się nie da zrobić. Wszelkiej maści aferzyści pewnie o tym wiedzą i sobie swawolą, na wszystkie sposoby, a potem tylko o 1% podnoszą vat …..
  Stan wojenny był straszny, koszmarny, ale wtedy wszyscy wiedzieli z której strony jest wróg i był wszechwładny. Teraz, czuję się znacznie gorzej bo zwalcza się kłamstwem, propagandą, prawdę – widoczną i w zasadzie jedno Nazwisko wraz z Jego otoczeniem. Manipuluje się narodem, żeby go skłócić, niech się sami załatwią. To jest najpodlejsza taktyka rządzenia. W Rosji (rewolucyjnej) wykorzystano do tego, aspekt materialny, u nas etyczny i kulturowy (duszę). Boję się myśleć, co będzie dalej …
  Ale serdeczności zostawiam bez lęku, na miłą noc sierpniową.

  Lubię to

  Odpowiedz
 6. Moon Autor wpisu

  @Duke Nukem

  Ja nie daruję im tego poczucia zagrożenia, jakie wtedy odczuwałam będąc dorastającym dzieckiem.

  @Veroniso

  Wiele osób tak uważa, że to właśnie skłócanie narodu, którym wcześniej manipulowano przez lata. A poza tym przykrywanie aferą „krzyżową” innych ciemnych sprawek.

  O dzikusach spod pałacu napisałam na Twitterze tak:

  „Współcześni dzicy. Kolczyki, piercing, tatuaże, półnagość, umysł pod wpływem substancji odurzających. Idą na taniec plemienny pod Pałacem.”

  http://twitter.com/anemoone?protected_redirect=true

  Pozdrawiam.

  Lubię to

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s